KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102011
nr 1710 2011
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), blommor i vas. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:59:18
29/5 17:01:15
500 kr
2/6 19:55:17
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström